Z pasji i inspiracji z otoczenia w 2018r. powstała moja książka:

"RysowAnka szczęścia" 
Podpowiednik myślenia wizualnegoTa książka jest dla Ciebie!
Skąd wiem?

Jesteś ciekawy świata i ludzi?
Szukasz sposobów na poprawę jakości swojego życia?
Chcesz skuteczniej realizować swoje cele i marzenia?
Potrzebujesz narzędzi skutecznej komunikacji?
Jesteś liderem i chcesz żeby Twój zespół pracował efektywniej?
Chcesz, żeby był bardziej zmotywowany?
Chcesz przyciągnąć uwagę współpracowników, klientów, słuchaczy?
Chcesz poznać mój sposób na szczęście?

Jeśli przynajmniej na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco to właśnie oznacza, że ta książka może być dla Ciebie wartościowa. Jeśli jednak Twoje odpowiedzi były inne, to zachęcam Cię mimo wszystko do lektury. Być może ta książka zainspiruje Cię do zmian. Tak było w moim przypadku. Jedno pytanie, które zmieniło wszystko…

Zapraszam Cię więc w podróż po moim świecie. Opowiem o tym jak KIEDYŚ postrzegałam świat i ludzi, a jak jest DZIŚ. Pokażę też co wydarzyło się po drodze i dlaczego jest inaczej.

„RysowAnka szczęścia” powstała jako efekt moich doświadczeń z przeróżnymi ludźmi, z którymi stykam się w swoim dorosłym życiu. Począwszy od mojej mamy, poprzez mojego męża, znajomych i przyjaciół, współpracowników i wreszcie ludzi, którzy przypadkowo pojawili się w moim życiu, a odegrali w nim znaczącą rolę.

Dlaczego ta książka jest rysunkowa?

Ponieważ jestem uzależniona od rysowania! Grafikę w książce wykonałam własnoręcznie. Część rysunków to ilustracje nawiązujące do treści, a pozostałe to elementy składowe zawartości tej książki. Pasjonuję się Myśleniem Wizualnym, które definiuję jako sposób myślenia obrazami, czyli wizualizowania rezultatów, które chcę osiągnąć. Dla mnie idealnym narzędziem do owej wizualizacji jest prosty i funkcjonalny rysunek. On bowiem wzmacnia komunikację, ułatwia zapamiętywanie i zwiększa efektywność w różnych dziedzinach życia. Myśląc wizualnie realizuję swoje cele i marzenia, uczę się i pracuję. Za pomocą rysunku komunikuję się z ludźmi.

Nie jestem żadnym ekspertem, żeby pisać poradniki. Nie jestem też pisarką, która tworzy dzieła beletrystyczne. Jestem zwyczajną osobą z kredytem i pracą na etacie, mamą, żoną i marzycielką, która doświadcza życia. Ta książka nie zawiera więc wytycznych postępowania ani żadnej naukowej teorii. Ja jedynie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem, a więc podpowiadam jak można wykorzystać myślenie wizualne, by spełniać się życiowo i zawodowo.  

Dlaczego „RysowAnka szczęścia”?

Bo jest to mój przepis na szczęśliwe życie!   
              
Książkę dedykuję najwspanialszej kobiecie na świecie - mojej mamie, która w 2017r. przegrała walkę z chorobą.

Recenzje z okładki:Co piszą moi czytelnicy o "RysowAnce szczęścia"?


„POSTANAWIAM, ŻE OD DZIŚ, ZAMIAST MARTWIĆ SIĘ NA ZAPAS, BĘDĘ SIĘ NA ZAPAS CIESZYĆ” Te słowa z książki „RysowAnka szczęścia” mocno zapadły mi w pamięci. Lubię czytać książki pełne pozytywnych przesłań. Często do nich wracam i czytam fragmenty. Ale ten Podpowiednik myślenia wizualnego od Anna Zielińska-Stecyna przeczytałam jednym tchem od A do Z. Książka, w której autorka inspiruje, wzrusza, w subiektywny sposób zachęca do zatrzymania się i przyjrzenia się swojemu życiu, sobie samemu i swoim czynom... Zachęca do spojrzenia na wydarzenia z życia z różnych perspektyw. Dodatkowym - wizualnym atutem tej książki są rysunki autorki. Bardzo, bardzo ciekawa lektura, którą polecam każdemu. 
mamnatooko - Gosia Kacprowska

Po pierwsze nie spodziewajcie się suchego poradnika o metodach zarządzania sobą i swoim czasem. Książka Anny Zielińskiej-Stecyna jest jak rozmowa z przyjaciółką, która delikatnie podsuwa nam pomysły, pokazuje zalety różnych metod jakie wykorzystuje w swojej pracy i uczy rysować. Tak tak. Rysować. Bo jak twierdzi sama autorka rysowania może się każdy nauczyć i jest to czynność bardzo przydatna nawet na kierowniczych stanowiskach. Ania pokazuje, jak ważna w pracy jest atmosfera i podejście do pracowników. To lekka opowieść o tematach, które kojarzą nam się z nudnymi wykładami z zarządzania. Jednak autorka potrafi o nich niezwykle ciekawie pisać. I tak przeczytacie o zasadzie 5S, SMART, o sposobach określania swoich celów i ich realizacji, o planowaniu i jego znaczeniu. Ale to nie jest zbiór suchych reguł. Wszystko zostało pokazane na przykładzie życia zawodowego i osobistego samej autorki. Może właśnie dzięki takiemu podejściu to nie jest typowy poradnik motywacyjno-rozwojowy. Nigdy nie sądziłam, że książka, która oscyluje wokół rozwoju i zarządzania będzie potrafiła mnie wzruszyć. Tak, dobre czytacie. Wzruszyła mnie opowieść o jej mamie, jej chorobie i zmaganiach. To w jaki sposób opowiadała o radzeniu sobie ze stratą. Jak widać nawet w takich książkach można przemycić historie wywołujące emocje.
Marta Morowiec

Zamówiłem książkę. Porozmawiałem z autorką. Dedykacja. Nowe pomysły. Plan. Anna Zielińska-Stecyna opowiada w tej książce o sobie. Oczywiście ta kobietka o niespożytej energii nie zostawia Czytelników samym sobie. Aktywizuje ich co chwilę w wykonywanie, nie tylko rysunkowych, zadań. Trochę o marketingu i zarządzaniu. Przyznam bez bicia, że mnie ta tematyka niezbyt interesuje ale opowieść Anny sprawiła, że się wciągnąłem, a przystępna forma sprawiła, że coś tam w łepetynie zostało z pomysłem jak to poza światem korpo w życie wprowadzić. To książka jednak o bardzo rozległej tematyce, pewnie tak bogatej jak życie Anki. Mnie w tej opowieści najbardziej urzekła pełna emocji opowieść o umierającej mamie. Najpiękniejsze opowieści mówią o naszym własnym życiu, nawet gdy jest w nim ból i cierpienie. Rysowanka szczęścia. Nawet, gdy w życiu nadchodzą trudne chwile, można postarać się o szczęście. Nie czekać aż z nieba spadnie ale po prostu wziąć sprawy w swoje ręce. Przyjąć odpowiedzialność za swoje życie i narysować swoje szczęście. „Robert, żyj z Pasją, Pokorą i Pewnością Siebie!” – napisała mi w dedykacji Anka. W jej książce znalazłem taką myśl Petera Druckera: Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie. Tak będzie RysowAnko! Dziękuję! Zaczynam rysować szczęście w moich oczach.
Robert Poczekaj  - METAFORY

Prawdę mówiąc, myślałam, że będzie to taki kołczingowy samouczek. Ale nie. To przede wszystkim emocjonalna historia pisana od serducha. @rysowanka_zs gratuluję i dziękuję Jest naprawdę dobra. Są emocje, wiedza, miejsce ma własną interpretację. No i brawo za język. Serio - dobra robota!

Agnieszka Kopaczyńska-Moskaluk - RADIO PLUS 

„RysowAnka szczęścia” to niebywale inspirująca, ciekawa, mądra i wartościowa publikacja. Autorka zabiera czytelnika w podróż po swoim świecie i opowiada o tym jak kiedyś postrzegała ludzi i świat, a jak jest teraz. Anna przemawia do czytelnika słowem oraz obrazem. Za pomocą rysunków, które zostały umieszczone i wykonane przez Annę, czytelnik ma możliwość pełniejszego wyobrażenia sobie oraz zapamiętania tego co akurat autorka chciała przekazać. Anna w swojej książce często kieruje pytania do odbiorcy, które domagają się odpowiedzi. Ponadto po każdym rozdziale pojawia się podsumowanie, które pozwala na chwile refleksji na temat tego co przed chwilą zostało nam opowiedziane.

Hanna Smarzewska

Więcej emocji znajdziesz na moim profilu na FacebookuInstagramie :) Zapraszam.

Zabieram czytelników w podróż po świecie myślenia wizualnego...W dniu 17 listopada 2018r. (dzień moich 37 urodzin) spełniło się jedno z moich marzeń - wydałam własną książkę. Tego właśnie dnia odbyła się premiera "RysowAnki szczęścia". O wydarzeniu oraz Fotorelację z premiery możesz obejrzeć TUTAJ. 

O tym skąd pomysł na książkę, jak powstawała i kto brał udział w realizacji mojego życiowego projektu poczytasz na moim BLOGu. Zapraszam!

Specjalnie do "RysowAnki szczęścia" firma Silcare przygotowała kosmetyk - Balsam Szczęścia z jedwabiem od RysowAnki.

Zestaw - książkę z balsamem możesz nabyć TUTAJIlustracje z "RysowAnki szczęścia":Kup książkę z dedykacją bezpośrednio od autorki:


Strona główna

+48 502 37 88 89

Czekam na Twój telefon

Strona główna

rysowankazs@gmail.com

Napisz do mnie

Strona główna

66-400 Gorzów Wlkp.

Kontakt

Napisz do mnie mail
rysowankazs@gmail.com
+48 502 37 88 89